Przedstawienia muzyczne
dla dzieci

Posłuchaj :

muzyka-passim

SZŁA KACZUSZKA

Paulina Malinowska

Przedstawienia muzyczne dla dzieci

Przedstawienia muzyczne dla dzieci to doskonała forma połączenia edukacji i rozrywki, podczas której najmłodsi mają szansę w artystyczny i dostosowany do potrzeb wieku sposób poznać bogactwo muzyki w oprawie tematycznie dobranej dekoracji. Tworzymy spektakle muzyczne angażujące najmłodszych. Prezentujemy mądre i zabawne treści piosenek, stosownie dopasowaną do przedstawienia muzykę, efektowną dekorację. Umiejętnie wciągamy dzieci w dialog, łączymy muzykę z atrakcyjną dla najmłodszych wiedzą. Pokazujemy, jak muzyka może przeplatać się z codziennym życiem.

aspekt edukacyjny...

Atutem naszych widowisk jest aspekt edukacyjny. Dbamy również o to, aby wszystkie przedstawienia muzyczne dla dzieci były niezapomnianym przeżyciem, także artystycznym.  Dlatego też każdy z naszych spektakli jest dopracowany w najmniejszym detalu.

 

Nasze przedstawienia to nie tylko piękne dekoracje, ale również muzyka wykonywana na żywo przez profesjonalnych wokalistów i instrumentalistów.

Co zyskują dzieci, które uczestniczą w realizowanych przez nas przedstawieniach muzycznych:

  • kontakt z żywą muzyką na wysokim poziomie artystycznym;
  • atrakcyjne doświadczenia wizualne;
  • przeżycia artystyczne;
  • edukację z zakresu przyrody, historii, tradycji, literatury, geografii;
  • możliwość czynnego uczestnictwa.

Co zyskuje placówka (szkoła, przedszkole, Dom Kultury...) korzystając z naszych spektakli muzycznych:

  • bogatą ofertę edukacyjną i artystyczną dostosowaną do potrzeb wieku wychowanków;
  • atrakcyjną formę przekazu wiedzy;
  • możliwość połączenia edukacji ze sztuką.

Poznaj nasze przedstawienia muzyczne dla dzieci przedszkolnych i szkolnych.

”Jesienny Musical”

Spektakl muzyczny ilustrowany efektami dźwiękowymi, który ukazuje różne oblicza jesieni. Umiejętnie dobrane piosenki, duża barwna dekoracja ręcznie malowana na płótnie, w pełni angażują dzieci artystycznie i ruchowo.

“Co w trawie piszczy, czyli barwny świat owadów”

Przedstawienie muzyczno-edukacyjne dla dzieci przedszkolnych i z pierwszych klas szkoły podstawowej. Nowoczesna i zarazem piękna dekoracja oparta o techniki grafiki komputerowej w stylu bajki o Pszczółce Mai pozwala ciekawie przekazać wiedzę na temat życia owadów, m.in. przepoczwarczania się gąsienicy, życia mrówek i pszczół, biedronki oraz innych stworzeń. W widowisku wykorzystujemy wierszyki i humorystyczne fraszki, wciągamy dzieci w dialog. Wszystko to w atmosferze pięknych brzmień instrumentalnych, wspaniałych aranżacji muzycznych i tanecznych rytmów, które są niewątpliwie  mocną stroną widowiska.

”Przygoda w Starej Warszawie”

Przedstawienie muzyczne dla dzieci bazujące na rytmicznych, starowarszawskich piosenkach. Bogate aranżacje muzyczne poparte żywym męskim wokalem to zdecydowanie mocne strony tego spektaklu. W programie wpleciono także wątek edukacyjny m.in. legendę o Warszawskiej Syrence i Bazyliszku. Spektakl angażuje dzieci ruchowo – wyreżyserowany jest w formie zabawy tanecznej z elementami muzycznymi.

W przedstawieniu wykorzystano brzmienie prawdziwego akordeonu, który jako instrument w stylu retro, stanowi przepiękny element nie tylko brzmieniowy, ale i  dekoracyjny. 

”Serce w plecaku” - spotkanie z pieśnią legionową

Przedstawienie muzyczne stworzone w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwotnie zostało wykonane na zlecenie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy (Wydział Kultury i Promocji Warszawa-Śródmieście) – zarówno dla dzieci jak i dla publiczności dorosłej. Ten popularny spektakl ma charakter stricte muzyczny. W całości opiera się na tradycyjnych, powszechnie znanych pieśniach legionowych, wykonywanych na żywo przy akompaniamencie pianina i z dodatkiem perkusyjnego bitu. 

Bit nadaje pieśniom nowoczesne rytmy marszowe, reggae, R&B, a także inne, które uruchamiają w dzieciach naturalną swobodę i chęć do rytmicznego poruszania się. Instrumentem niezwykle wzbogacającym występ jest saksofon (altowy, tenorowy). Dodaje on głębi brzmieniom, stanowiąc jednocześnie atrakcję wizualną dla odbiorcy w każdym wieku.

Program prowadzony jest lekko, bez nadmiernego patetyzmu, co w przypadku najmłodszego odbiorcy jest niezmiernie ważne. Przedstawienie uzupełnia dekoracja składająca się z 2 dużych flag Polski, godła i mapy.

Największą zaletą tego muzycznego widowiska jest jego interaktywność, dynamika, ruch

i żołnierska pogoda ducha, jaką niesie ze sobą w przekazie.

“Nadwiślańska przygoda przez góry do morza”

Muzyczny program edukacyjny o Wiśle przedstawia najważniejsze miasta Polski leżące nad tą rzeką. Opowiada legendę powstania Wisły, prezentuje herby i krótką charakterystykę wybranych miast. Wszystko ujęte jest w ramy wesołej zabawy ruchowej przy najpopularniejszych piosenkach ludowych, wśród których znajdziemy także przyśpiewki góralskie.