Meksyk dla dzieci i dorosłych

Posłuchaj :

muzyka-passim

WOZY KOLOROWE

Paulina Malinowska

meksyk

Imprezy o charakterze meksykańskim to barwne widowiska ze względu na przepiękne tradycyjne kostiumy naszych muzyków, które same w sobie tworzą bogatą scenografię dla plenerowych wydarzeń. Najczęściej proponujemy zespół meksykański w składzie 3-osobowym, ale zdarza się, że poszerzamy ten skład o tancerzy lub dodatkowych muzyków pochodzących z Meksyku. Im bogatszy skład zespołu tym piękniejsze obrazy dla oka i głębsza muzyka dla ucha.

Zamieszczony obok film przedstawia najskromniejszą wersję pikniku w stylu meksykańskim tj. spotkanie dla dzieci w wieku przedszkolnym. Impreza jest dopasowana do wymagań takiej grupy wiekowej zarówno pod względem składu artystów, jak i sposobu komunikacji oraz prezentacji. Podczas pikników z udziałem dzieci możliwe jest wykorzystanie zabaw dziecięcych powszechnie znanych w Meksyku. Pewne postacie z bajek meksykańskich również mogą się pojawić jako dodatkowa atrakcja. Pikniki Meksykańskie to nieustanne poznawanie tamtejszej kultury oraz tradycji poprzez śpiew, taniec i grę na instrumentach. Jest to zawsze niezapomniana wyprawa, z której wracamy rozśpiewani i szczęśliwi!

Poznaj na żywo naturalny dźwięk meksykańskich gitar i skrzypiec

Fiesta Meksykańska to nowy program artystyczno-muzyczny w naszej ofercie, przeznaczony dla osób w każdym wieku. Doskonały jako oprawa imprez okolicznościowych, rodzinnych, firmowych i integracyjnych. W przypadku przedstawień dla dzieci zabawa prowadzona jest przez rodowitego Meksykanina – mieszkańca miasta Xalapa w stanie Veracruz, który doskonale wprowadza najmłodszych w meksykański świat.

Program jest niesłychanie barwny, oprawiony meksykańskimi kostiumami i tradycyjnymi przedmiotami wytworzonymi ręcznie przez tamtejszą ludność.
Fiesta Meksykańska to niezapomniana wyprawa dostarczająca wielu wrażeń artystycznych, muzycznych i rozrywkowych. Z niej wszyscy uczestnicy wychodzą rozśpiewani i szczęśliwi!

Impreza może być poprowadzona zarówno w języku polskim, jak i hiszpańskim.

Zaproś meksykańską kulturę na swoją imprezę

Fiesta Meksykańska to rozśpiewana i roztańczona biesiada. Jej zaletą jest unikalny sposób poznania kultury meksykańskiej i zestawienie jej z naszą polską tradycją.
W trakcie zabawy uczestnicy poznają tradycyjne pieśni meksykańskie, taniec i instrumenty muzyczne, z których powszechnie korzystają tamtejsi wykonawcy.

Dla publiczności dorosłej proponujemy bogaty skład meksykańskich wykonawców. Prowadzący ubrani są w tradycyjne stroje mariachi imitujące stroje osób zatrudnionych w XVIII-wiecznych hacjendach, czyli spodnie i żakiet w stylu epoki z charakterystycznym haftem oraz kapelusz z dużym rondem. Muzycy prowadzą Fiestę w sposób lekki, przyjemny i rozrywkowy a ich entuzjazm, emocje i ekspresja porwą do tańca wszystkich uczestników.

Klimat zabawy może być dostosowany konkretnie do Twojej imprezy, uwzględniając zarówno wiek uczestników, jak i ich preferencje artystyczne. Dobór repertuaru także może być dopasowany do oczekiwań odbiorców i okoliczności.

Fiesta Meksykańska sprawdzi się jako wydarzenie artystyczne na:

  • imprezie integracyjnej;
  • imprezie firmowej;
  • imprezie rodzinnej;
  • pikniku rodzinnym;
  • przedstawieniu dla dzieci;
  • imprezie sportowej;
  • balu okolicznościowym.